Inovativní technologie mytí

Typy automyček

V závislosti na potřebách a podmínkách může být naše technologie mytí instalovaná několika různými způsoby – v kontejneru, v modulu, jakož i ve stávající místnosti zákazníka.

Kontejner je ideálním prostorem, kde lze skladovat větší množství zásob chemikálií a příslušenství, které jsou zapotřebí v každém objektu. K dispozici je také možnost vybavení automyčky větším kontejnerem se sociálním zařízením. Všechny kontejnery jsou vyráběny v našem výrobním závodě. U nás si můžete objednat kontejnery v různých velikostech a objemech.

Je v něm zabudována kompletní mycí technologie, systém úpravy vody, dvoufunkční topný kotel s komínovým systémem z nerezavějící oceli a efektivní ventilační systém. V kontejneru se nachází kompletní rozvod elektřiny s rozvaděčem a osvětlením.

Modulové automyčky

Modulové automyčky

Pro majitele menších pozemků se bude hodit modulová bezkontaktní myčka s maximálně 3 stanovišti. Technologický modul automyčky je vyroben z nerezavějící oceli AISI 304. Obsahuje kompletní mycí technologii a příslušenství jako v kontejneru. Všechny moduly jsou vyráběny v našem výrobním závodě. Informační polepy na modulu mohou být vyrobeny dle návrhu zákazníka v jakémkoli barevném schématu.

Technologie u klienta

Technologie v technické místnosti klienta

Pokud má zákazník technickou místnost, kterou by chtěl využít jako strojovnu, mycí technologie může být umístěna na prefabrikovaném regálu

Jednostanovisková automyčka Euro-One

Jednostanovisková automyčka Euro-One

Automyčka Euro-One je vhodná pro otevřený i vnitřní provoz. Při vývoji zařízení jsme kladli důraz na zjednodušení konstrukce, což se promítá do jednoduchého servisu a nadprůměrné spolehlivosti. Navržená konstrukce zařízení a správně zvolený tlak vody vám umožňují rychle a s minimálními silami odstranit kontaminující látky z těžko dostupných míst. Mycí programy mohou být přizpůsobeny individuálním potřebám.

Máte zájem o modernizaci automyčky?

Promyšlená řešení

  • používáme změkčenou vodu ve všech mycích programech, díky čemuž se na karoseriích mytých aut nevytvářejí stékance
  • tekutá chemie znamená lepší čistící účinek, menší ekologickou stopu automyčky (bez fosfátů) a hospodárnost – vodu nemusíte ohřívat na 60°C
  • silná, méně namáhaná čerpadla jsou nastavena na 60% výkonu cca 130 barů), což zaručuje jejich dlouhý a bezporuchový provoz
  • použité tlakové směšovače Dosatron jsou spolehlivým a extrémně přesným systémem dávkování chemie
  • systém zpětného získávání vody do mytí z odpadní vody, vznikající při procesu reverzní osmózy zaručující 35% úsporu vody

Komponenty

Automyčky vyráběné v našem závodě jsou vybaveny příslušenstvím a komponenty od renomovaných dodavatelů z celé Evropy, díky čemuž splňují nejvyšší standardy pro tento typ zařízení a odpovídají nejnovějším trendům.

Základní mycí programy

Naše automyčky jsou standardně vybaveny 4 základními mycími programy – mytí pěnou, oplachování, voskování a leštění. Stojí však za to investovat do dodatečných programů, které vám pomohou přilákat zákazníky zvyklé na nejkvalitnější mytí, což ztíží možný příchod konkurence na váš trh.

Mytí pěnou

Oplachování

Voskování

Leštící oplach

Doplňkové programy

Disky/Hmyz

Mytí kartáčem

Turbo kartáč

Turbo pěna

Otázky? Rádi poradíme!

Startovací systémy

Všechny naše startovací systémy jsou vybaveny kryty z nerezavějící oceli, odolnými, vodotěsnými, LED podsvícenými tlačítky, velkými, čitelnými čtyřsegmentovými displeji zobrazujícími čas mytí.

SWR

Naše vlajková loď, patentově chráněný startovací systém je vybaven velkým LED displejem a integrovanou čtečkou hodnotových klíčů na předním panelu mincovníku. Výhodou je možnost platit za mytí bankovkami, mincemi a volitelným bezkontaktním platebním systémem PayPass, což může zvýšit obrat myčky na stanovisku až o 35%. Model SWR navíc podporuje platbu s bankovkami, s možností vydávání zůstatku v mincích, jakmile je proces mytí dokončen. Ve srovnání s konkurenčními řešeními je SWR lépe chráněn proti vandalům a zlodějům – autorizace přístupu se provádí pomocí RFID čipu Obsluha pro investora se výrazně zjednodušila a zvýšila se její funkcionalita díky použití obousměrné komunikace s řídícím systémem automyčky – průběžně si můžete prohlížet tržby, kontrolovat provozní parametry SWR, uskutečňovat výběry.

Startovací systém Eko+

EKO+

Kryt startovacího systému EKO+ je vyroben výhradně z nerezavějící oceli a je chráněn proti neoprávněnému přístupu. Startovací systém EKO+ je v základní konfiguraci vybaven el. mincovníkem akceptujícím přijímání mincí a žetonů, lze jej rozšířit o:

  • čtečku hodnotového klíče Euro-Ekol
  • čtečku platebních karet PayPass

Věrnostní platební systémy

Startovací systémy používané v našich automyčkách jsou standardně vybaveny věrnostními bezhotovostními platebními systémy Euro-Ekol Key. Zahrnují hodnotové klíče, čtečky klíčů, mobilní dobíječku klíčů a webovou aplikaci pro správu a ovládání. Bezhotovostní platební systémy umožňují různé marketingové a reklamní využití, jakož i obsluhu stávajících zákazníků.

Hodnotový klíč

Mobilní dobíječka

Žetony

Mobilní systém řízení

Komunikace mezi automyčkou a zákazníkem je řízena aplikací vytvořenou IT oddělením naší společnosti. Umožňuje plnou kontrolu mycích procesů ze smartphonu nebo tabletu (Android/iOS/WP). Díky inovativním řešením může uživatel jednoduchým a intuitivním způsobem měnit provozní parametry automyčky, odečítat chyby a hlášení, jakož i dobu práce vysokotlakých čerpadel na stříkacích pistolích a kartáčích mezi jejich prohlídkami, sledovat obrat jednotlivých mycích stanovišť.

Inovativní technologie mytí – systém rekuperace vody

Naše společnost Euro-Ekol jako první v Evropě použila v bezkontaktních automyčkách systém pro úsporu vody, který vyvinuli vědci ze Západopomořanské technické univerzity ve Štětíně.

Výše uvedený systém umožňuje použití vody pocházející z proplachování osmotické membrány, obsahující značné množství minerálů nežádoucích v mycím cyklu vozidla. Takto se získaná voda podrobí filtračnímu procesu, který se použije v dalších fázích mytí.

V mycích zařízeních od jiných výrobců se tato voda zpracovává jako odpad a vypouští se do kanalizace. Implementace produktové inovace ve spojení s procesní technologickou inovací umožňuje úsporu vody v automyčce na úrovni 35 %. Vzhledem ke globálnímu oteplování je třeba počítat s deficitem vody, což našim klientům usnadní efektivně se ucházet o spolufinancování takové inovativní investice z fondů EU.

EKO-logie je EKO-nomie

Klademe velký důraz na ekologická řešení v zájmu ochrany životního prostředí, jakož i na průběžné náklady na údržbu automyčky. Přesvědčte se sami, že EKO-logie je EKO-nomie

-36% Voda

Díky použití moderních vysokotlakých čerpadel se nám podařilo snížit spotřebu vody při zachování vysokého tlaku, což zaručuje vynikající kvalitu mytí

-26% Energie

Pro provoz vysokotlakých čerpadel používáme moderní třífázové motory s velmi vysokou účinností od známého evropského výrobce, které spotřebují méně energie

100% Biodegradace

Chemie používaná v našich automyčkách neobsahuje škodlivé složky jako jsou fosfáty, NTA soli, rozpouštědla, minerální oleje nebo silikony, naopak obsahuje činidla na přírodní bázi biologicky rozložitelných aktivních látek jako alkylpolyglukosidy (APG), které jsou 100% biologicky rozložitelné.

-17% Hlučnost

Díky použití specializovaných tlumících materiálů jsme snížili úroveň vibrací a hluku vznikajícího při provozu automyčky

-75% Spalin

Technologie mytí Euro-Ekol na bázi tekuté chemie může pracovat bez teplé vody po většinu měsíců roku (na rozdíl od mytí mikropráškem). To výrazně snižuje roční emise. Kromě toho plynové hořáky pre-mix používané v kotlích ACV se širokým rozsahem modulace a nízkými emisemi CO a NOx automaticky přizpůsobují výkon podle aktuální potřeby.

-35°C Odolnost vůči mrazu

Myčky Euro-Ekol jsou připraveny k provozu při teplotách až do -35°C. To je možné díky promyšlenému protimrazovému systému, který obsahuje nádrž na vodu s její uzavřenou cirkulací, vytápění podlahy glykolem v potrubí „pex-al-pex“, prostřednictvím dvoufunkčního kotle ACV. Aby nedošlo k zamrznutí vody při výpadku elektrického napájení, jsou použity speciální elektroventily.

Přejít nahoru